Unikalna opcja sprawdzenia możliwości odzyskania danych jeszcze przed zakupem oprogramowania, nowy, intuicyjny interfejs oraz – po raz pierwszy – współpraca nie tylko z systemem Windows, ale także Mac, to podstawowe cechy oprogramowania Ontrack EasyRecovery 10. Kroll Ontrack wprowadza na polski rynek nową wersję najpopularniejszego obecnie na świecie narzędzia do samodzielnego przywracania cyfrowych plików.

Jedną z kluczowych funkcjonalności nowej wersji oprogramowania Ontrack EasyRecovery, dostępną na poziomie darmowej wersji demo, jest możliwość sprawdzenia, które z utraconych plików mogą być odzyskane, zanim użytkownik zdecyduje się na zakup oprogramowania. Ponadto nowa wersja oprogramowania Kroll Ontrack po raz pierwszy pozwala na odzyskiwanie danych nie tylko z systemu Windows, lecz także komputerów Mac. Dzięki temu użytkownicy komputerów firmy Apple będą mogli samodzielnie i szybko przywracać swoje cyfrowe zasoby.

- Niezależnie od tego, czy utrata danych spowodowana jest przypadkowym usunięciem plików, wirusem, czy niedostępnymi partycjami, Ontrack EasyRecovery 10 umożliwia przywrócenie informacji zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i firmom znacznie szybciej i prościej niż dotychczas.

- Rozbudowane funkcjonalności programu oraz możliwość skorzystania z darmowej wersji testowej pozwala użytkownikowi na sprawdzenie, które pliki będzie mógł on odzyskać, zanim jeszcze zdecyduje się na zakup pełnej wersji programu

– mówi Paweł Odor, główny specjalista Kroll Ontrack w Polsce.

Instalacja programu Ontrack Easyrecovery 10 jest znacznie szybsza niż dotychczas, a dane można odzyskać nawet w ciągu kilku minut. Program tworzy listę plików możliwych do odzyskania ze wskazanych nośników, lokalnych i zewnętrznych dysków twardych HDD/SSD, nośników optycznych, telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych, które po podłączeniu do komputera rozpoznawane są jako dysk zewnętrzny. Dzięki temu użytkownik może przeglądać możliwe do odzyskania pliki, a cały proces jest całkowicie bezpieczny.

Ontrack EasyRecovery 10 dostępny jest w postaci odnawialnej rocznej licencji. Program umożliwia nielimitowany odzysk danych z lokalnych lub zewnętrznych nośników, bez ograniczeń co do pojemności dysku i wielkości pliku. Aplikację można zakupić w jednej z trzech wersji:

Ontrack EasyRecovery Enterprise – Rozwiązanie przeznaczone dla firm wymagających ochrony wielu stacji roboczych. Najistotniejsze funkcjonalności wersji Enterprise, to: odzyskiwanie danych z macierzy RAID (zarówno logicznych, jak i sprzętowych) oraz poszerzony zestaw narzędzi do przywracania plików, przygotowany specjalnie pod kątem potrzeb przedsiębiorstw.

Ontrack EasyRecovery Professional – Rozwiązanie przeznaczone dla firm, wyposażone w rozbudowany zestaw narzędzi do odzyskiwania danych, przydatnych przy złożonych przypadkach utraty danych.

Ontrack EasyRecovery Home – Kompleksowe narzędzie dla użytkowników prywatnych, którzy potrzebują szybkiego i przystępnego cenowo programu do odzyskiwania cyfrowych zdjęć, filmów, muzyki bądź prywatnych dokumentów. Pozwala na odzyskanie danych z lokalnych twardych dysków, w tym także z opróżnionych wcześniej koszy. Program współpracuje z większością dostępnych nośników: twardymi dyskami oraz narzędziami optycznymi i cyfrowymi.

Ontrack EasyRecovery 10 jest najnowszą wersją dostępnego od ponad 15 lat oprogramowania Kroll Ontrack, służącego do samodzielnego odzyskiwania danych. W roku 1987 Kroll Ontrack stworzył pierwsze na świecie narzędzie do zarządzania dyskami twardymi – program Disk Manager, którego kolejne generacje stały się bazą dla debiutującej w roku 1996 aplikacji Easy Recovery.

By sprawdzić, jak działa oprogramowanie EasyRecovery 10, zapraszamy do ściągnięcia darmowej aplikacji testowej na stronie: Ontrack Easyrecovery 10 - wersja demo

Źródło: Kroll Ontrack