Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, wprowadził drugą generację urządzeń chłodzących InRow RC. Wzbogacił tym samym własną, szeroką ofertę systemów chłodzenia i wyszedł na naprzeciw zmieniającym się potrzebom ewoluujących środowisk centrów danych.

W skład drugiej generacji InRow RC wchodzą dwa nowe modele systemów chłodzących oferujące znacznie wyższą wydajność chłodzenia przy niższym zużyciu energii i większych możliwościach. Opracowując drugą generację systemów InRow RC wykonaliśmy kolejny krok na drodze do ewolucji naszych produktów chłodzących

– mówi Sławomir Kubiczek, Cooling Sales Manager, IT Business, Schneider Electric.

Nowy produkt oferuje najwyższą wydajność, pomagając klientom zmniejszyć stałe rosnące koszty operacyjne

– dodaje Kubiczek.

System chłodzenia InRow RC jest częścią pakietu rozwiązań Schneider Electric InfraStruxure stworzonych z myślą o środowiskach o wysokiej gęstości mocy. InRow RC skraca odległość pomiędzy źródłem ciepła i systemem jego odprowadzania, zapobiegając mieszaniu się gorących i zimnych strumieni powietrza. Zapewnia również większą przewidywalność pracy i wydajności systemu chłodzenia. Rozwiązanie to wyposażone jest w wentylatory z płynną regulacją prędkości, pozwalające ograniczyć zużycie energii podczas okresów niższej aktywności lub częściowego wykorzystania centrum danych. Dzięki temu poziom zużycia energii jest na możliwie najniższym poziomie, znacząco ograniczając całkowite koszty operacyjne generowane przez centrum danych.

Nowy system chłodzenia od Schneider Electric jest urządzeniem przyjaznym dla użytkownika, wyposażonym w intuicyjny kolorowy ekran o przekątnej 4,3 cala, zapewniający szybki i łatwy dostęp do danych. Pozostałe atuty produktu to:

  • Wyższa wydajność chłodzenia: do 40 kW (136,000 BTUH)

  • Wyższa efektywność energetyczna: o 1.0 kW przy maksymalnych warunkach operacyjnych modelu ACRC301S (standardowe temperatury) oraz o 1.9 kW przy maksymalnych warunkach operacyjnych dla modelu ACRC301H (wysokie temperatury).

  • System zapobiegania kondensacji: utrzymuje temperaturę wężownicy chłodzącej powyżej progu kondensacji, zapobiegając skraplaniu poprzez recyrkulację cieczy – system kompatybilny z modelem ACRC301H.

  • Inteligentny system kontroli: monitoruje i aktywnie reguluje intensywność pracy systemu, aby zapewnić odpowiednią temperaturę powietrza wchodzącego do serwera. Sterownik z mikroprocesorem zapewnia wgląd w informacje o funkcjonowaniu i kondycji urządzenia.

  • Kompatybilność: system InRow RC jest kompatybilny z EcoAisle™ i Active Flow Controller.

Nowe modele InRow RC ACRC301S i ACRC301H są już dostępne w sprzedaży. Więcej informacji o produktach Schneider Electric z rodziny InRow można znaleźć na stronie Schneider Electric

Źródło: Schneider Electric