Trend Micro poinformował, że aplikacja Trend Micro™ Deep Discovery™ 3.5 uzyskała najlepszy wynik testach wykrywania zagrożeń Breach Detection Systems (BDS) przeprowadzonych przez NSS Labs. Rozwiązanie Trend Micro zdobyło również drugie miejsce pod względem najniższych kosztów posiadania. W raportach NSS Security Value Map™ i Comparative Analysis ocenione zostały narzędzia do wykrywania zagrożeń, opracowane przez sześciu globalnych producentów zabezpieczeń.

Uzyskanie najlepszego wyniku podczas testów skuteczności wykrywania zagrożeń zorganizowanych przez tak uznaną organizację jak NSS Labs, potwierdza naszą wiodącą pozycję w dziedzinie zwalczania szybko ewoluujących zagrożeń

– mówi Eva Chen, CEO, Trend Micro.

Trend Micro Deep Discovery to wszechstronne rozwiązanie, dzięki któremu firmy i instytucje mogą chronić swoje dane, kanały komunikacyjne oraz własność intelektualną, zachowując wysoką wydajność kosztową. W czasach, gdy wszechobecne kampanie marketingowe podgrzewają atmosferę wokół ataków na konkretne cele, tak dobre wyniki testów stanowią potwierdzenie przewagi i zalet rozwiązań oferowanych przez Trend Micro

– dodaje.

Raport NSS Labs jest niezależnym źródłem informacji dla klientów i potwierdzeniem jakości oprogramowania w epoce lawinowego wzrostu liczby zaawansowanych zagrożeń i coraz częstszych ataków na konkretne cele.. Tym samy potwierdza, że Deep Discovery będąc jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań pozwalających wykrywać zagrożenia, jednocześnie zachowuje racjonalny poziom kosztów. Produkt Trend Micro otrzymał notę 99,1 procent oraz oficjalną rekomendację NSS Labs.Co więcej, w trakcie testów Deep Discovery nie wygenerował ani jednego fałszywego ostrzeżenia oraz zademonstrował stuprocentową skuteczność wykrywania złośliwego oprogramowania i innych zagrożeń przesyłanych pocztą email.

Rozwiązanie Trend Micro zapewnia doskonałą ochronę przy użyciu pojedynczego urządzenia, co znacznie podnosi jego wydajność kosztową. Całkowity koszt posiadania Deep Discovery jest o 25 procent niższy niż średnia dla produktów w testowanej grupie.

Status Deep Discovery jako lidera na rynku zabezpieczeń potwierdzają również setki klientów, zarówno przedsiębiorstw jak i instytucji administracji publicznej na całym świecie, którzy korzystają z tego rozwiązania od momentu jego premiery w 2012 r. Jednym z klientów jest Republic National Distributing Company, drugi pod względem wielkości dystrybutor wysokiej jakości win i alkoholi w Stanach Zjednoczonych.

Podczas pierwszych dwóch miesięcy pracy, Deep Discovery namierzył i powstrzymał 5 tys. anonimowych incydentów w naszej sieci WAN, które nie zostały wykryte przez inne zabezpieczenia

– mówi John Dickson, dyrektor informatyczny, Republic National Distributing Company.

.

Każdy z takich incydentów mógł potencjalnie prowadzić do poważnej epidemii, takiej jak w przypadku Confickera. Technologia Trend Micro dowiodła, że pracuje tak wydajnie, jak mówią o niej jej twórcy.”

Źródło: Trend Micro