IBM przekazał nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem edukacyjnym do przedszkoli w województwach: pomorskim, śląskim i dolnośląskim

W ramach programu IBM KidSmart, firma IBM od dwunastu lat nieodpłatnie przekazuje w Polsce centra komputerowe YoungLearner wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem edukacyjnym dla dzieci w wieku 3-6 lat placówkom prowadzącym nauczanie początkowe i przedszkolne.

Zestaw obejmuje komputer w kolorowej, bezpiecznej dla dzieci obudowie oraz oprogramowanie edukacyjne. Oprogramowanie IBM KidSmart wspiera program nauczania początkowego w zakresie podstaw matematyki, języka angielskiego oraz logicznego myślenia, a ponadto, poprzez wprowadzenie elementów nowości i zabawy, urozmaica i uatrakcyjnia zdobywanie nowych umiejętności. Poprzez udział w programie, pod okiem wychowawcy, dzieci już we wczesnych latach uczą się jak mądrze korzystać z komputera, co kształtuje ich odpowiedzialne podejście do wykorzystania najnowszych technologii w późniejszym życiu.

„Celem IBM jest podniesienie poziomu wykorzystywania nowoczesnych technologii informatycznych w edukacji, jak również minimalizowanie różnic edukacyjnych oraz wyrównywanie szans wśród dzieci z różnych regionów Polski”

– powiedziała Anna Jawor, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, IBM Polska.

W Polsce Program IBM „KidSmart” działa od 2002 roku. Przy współpracy z Urzędami Marszałkowskimi oraz gminami od początku trwania programu IBM przekazał sprzęt ponad 1000 placówkom w całym kraju, w szczególności usytuowanym w małych miejscowościach z biedniejszych zakątków Polski. Wraz z Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli przeszkolono ponad 1000 nauczycieli z przedszkoli, do których trafił sprzęt.

W celu popularyzacji Programu „KidSmart” firma IBM postanowiła stworzyć osobny serwis internetowy poświęcony Programowi, dostępny pod adresem www.kidsmartearlylearning.org. Serwis stworzono z myślą o rodzicach i wychowawcach dzieci w wieku przedszkolnym. Można w nim znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, a także rady i sugestie wspierające proces edukacji przedszkolnej za pomocą nowoczesnych technologii w najbliższym otoczeniu dziecka, czyli zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Serwis jest dostępny w kilku językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, chińskim oraz japońskim.

Więcej informacji: www.kidsmartearlylearning.org

Źródło: IBM Polska