VMware vCloud® Hybrid Service™ - Disaster Recovery jest już w sprzedaży. Rozwiązanie rozszerza usługi Disaster Recovery na środowisko chmury publicznej

VMware przedstawił VMware vCloud® Hybrid Service™ - Disaster Recovery, nową usługę DR (Disaster Recovery) dla środowiska chmury, zapewniającą zautomatyzowany, wysokodostepny ośrodek zapasowy dla wirtualnych platform VMware, pracujących w centrach danych klientów. Rozwiązanie VMware vCloud Hybrid Service - Disaster Recovery jest łatwe w konfiguracji, może być zarządzane automatycznie, jest znacznie tańsze i prostsze niż tradycyjne produkty DR. Usługa jest już dostępna we wszystkich pięciu centrach danych vCloud Hybrid Service w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Rozwiązanie VMware vCloud Hybrid Service – Disaster Recovery, które działa w oparciu o platformę vSphere®, dokonuje nieustannej replikacji maszyn wirtualnych do wirtualnego centrum danych vCloud Hybrid Service i gwarantuje współczynnik RPO (recovery point objective) na poziomie 15 minut, dając jednocześnie 1TB pamięci magazynowej oraz elastycznie udostępniana pojemność na żądanie przy miesięcznych opłatach od 835 USD. Niski koszt i prostota rozwiązania sprawiają, że klienci mogą uniknąć obciążenia wynikającego z posiadania trzeciego centrum danych do obsługi zabezpieczeń DR. Mogą także zapewnić ciągłą ochronę aplikacjom, które wcześniej jej nie posiadały, ponieważ zbyt wysokie koszty lub złożoność operacji uniemożliwiały objęcie ich planem zabezpieczeń przed awariami.

„Wszyscy chcą korzystać z najwyższej klasy ochrony DR, lecz bez komplikacji i kosztów generowanych przez tradycyjne rozwiązania”

– mówi Jerry Sanchez, wiceprezes ds. Hosting Operations w Planview. „Wiemy jak administrować vSphere®, a korzystanie z vCloud® Hybrid Service™

- Disaster Recovery jest równie prostą, idealnie dopasowaną do potrzeb, usługą. Zazwyczaj ochrona DR wymaga profesjonalnych i kosztownych usług instalacji i utrzymania. W przypadku rozwiązania VMware dane i aplikacje są po prostu powielane w mirroringu na platformie vCloud® Hybrid Service™, zapewniającej szybki dostęp oraz wysoką wydajność kosztową chmury”.

Nowe podejście do zachowania ciągłości operacji biznesowych i przywracania pracy po awarii

Zachowanie ciągłości działania ma kluczowe znaczenie dla firm i instytucji, ale jedynie niewielka część aplikacji posiada nieprzerwaną ochronę, ponieważ rozwiązania przywracania pracy po awarii są często drogie i skomplikowane. Dla wielu przedsiębiorstw zabezpieczenia DR wiązały się do tej pory z koniecznością utrzymywania kopii infrastruktury centrum danych, co oznaczało ponad dwukrotnie wyższe koszty, a potrzeba utrzymania dokładnie tej samej konfiguracji sprawiała, że testy ochrony DR były trudne i wymagały ręcznej kontroli, przez co nie były przeprowadzane zbyt często. VMware vCloud Hybrid Service - Disaster Recovery oferuje proste, zautomatyzowane procesy pozwalające na replikację i przywracanie krytycznych danych i aplikacji w nieustannie dostępnym środowisku, przy kosztach stanowiących ułamek wydatków na utrzymanie podwójnej infrastruktury lub aktywnego trzeciego centrum danych.

„W dalszym ciągu dynamicznie realizujemy naszą wizję rozwoju hybrydowego środowiska chmury, dostarczając takie usługi jak DR, dzięki który firmy mogą rozbudowywać i chronić swoje inwestycje w chmurze”

– mówi Bill Fathers, wiceprezes i generalny manager działu biznesowego Hybrid Cloud Services w VMware.

„VMware oferuje proste i ekonomiczne rozwiązania DR, pozwalające czerpać korzyści z modelu biznesowego chmury hybrydowej bez konieczności zmagania się ze skomplikowanymi operacjami i problemami z kompatybilnością, charakteryzującymi inne chmury publiczne”.

VMware vCloud Hybrid Service - Disaster Recovery udostępnia usługi replikacji i hostingu, które nadają się idealnie dla firm korzystających z ograniczonej lub niekorzystających z żadnej ochrony DR, a także klientów poszukujących alternatyw dla tradycyjnych produktów. VMware vCloud Hybrid Service - Disaster Recovery oferuje prostą, bezpieczną asynchroniczną replikację danych i aplikacji oraz zapasowy system failover dla wirtualnych środowisk vSphere.

  • Pojemność w trybie czuwania dostępna na żądanie na platformie vCloud Hybrid Service

  • Automatyczna, asynchroniczna replikacja, system Failover i Failback (przełączenie na ośrodek zapasowy i powrót do podstawowego po usunięciu awarii)

  • Współczynnik RPO od 15 minut do 24 godzin

  • Małe wymagania w zakresie połączenia sieciowego przez efektywne tworzenie pierwszej interacji replikacji poprzez możliwość dostarczenia danych Off-Line

  • Zdalne administrowanie i monitoring oraz wsparcie na poziomie produkcyjnym

  • Koszt: 835 USD miesięcznie wraz z 1TB pamięci magazynowej z opcja pojemności dostępnej w trybie czuwania oraz dwoma siedmiodniowymi testami DR

Możliwości dla partnerów

Partnerzy VMware, odgrywający kluczową rolę w dostarczaniu systemu DR jako usługi (DRaaS), mogą teraz wprowadzić vCloud Hybrid Service - Disaster Recovery do swojej oferty dla klientów, którzy już wdrożyli pełną infrastrukturę lub wszechstronne rozwiązanie dla nowo wdrażanych instalacji. VMware vCloud Hybrid Service - Disaster Recovery jest sprzedawany na tych samych zasadach, co pozostałe rozwiązania VMware, więc partnerzy mogą pozostać przy dotychczasowym sposobie rozliczeń z klientami.

„Popyt na zabezpieczenia DR jest wysoki, ponieważ klienci poszukują szybszych, prostszych i tańszych opcji”

– komentuje Jason Nash, CTO w firmie Varrow.

„Dzięki vCloud® Hybrid Service™ - Disaster Recovery klienci nie są już skazani na wysokie koszty utrzymania sprzętu i oprogramowania, zyskują dostęp do prostego i ekonomicznego rozwiązania DRaaS, korzystając ze sprawdzonej i godnej zaufania technologii oraz najwyższej klasy systemu wsparcia i serwisu. Rozwiązanie DR oparte na chmurze VMware będzie z pewnością dobrze się sprzedawać wśród klientów korzystających z vSphere®, chcących wprowadzić plan ochrony przed awariami w swoich organizacjach.”

Źródło: VMware