Podczas tegorocznej Gali Technologicznej Gazety Bankowej dwa produkty firmy Bonair – MultiMetrics Investment i MultiMetrics Insurance – uzyskały rekomendacje w kategorii „Rozwiązanie” w ramach konkursu technologicznego Hit Roku 2014 dla Instytucji Finansowych. To już siódma edycja konkursu organizowanego przez Gazetę Bankową, która wyróżnia najlepsze rozwiązania proponowane w nadchodzącym roku instytucjom finansowym przez dostawców IT. Patronem merytorycznym konkursu jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Już w poprzednich latach produkty firmy Bonair - system AMS do zarządzania portfelem inwestycyjnym oraz system AVS do wyceny aktywów uzyskały tytuły Hit Roku, zaś System Obsługi Windykacji i Silnik decyzyjny otrzymały rekomendacje.

- Cieszymy się, że nasze produkty po raz kolejny zostały docenione w tak prestiżowym konkursie technologicznym. Wyróżnienie jest potwierdzeniem doświadczenia i kompetencji naszego zespołu oraz potencjału naszych autorskich rozwiązań dedykowanych branży finansowej. Rekomendacje Gazety Bankowej mają dla nas szczególne znaczenie, ponieważ opierają się na opiniach wybitnych ekspertów z dziedziny ekonomii, bankowości, finansów oraz informatyki. Dla naszej firmy to potwierdzenie, że podążamy w odpowiednim kierunku, odpowiadając na potrzeby banków i instytucji finansowych

– komentuje Artur Paluchowski, Dyrektor Działu Sprzedaży ds. Sektora Finansowego, Bonair SA.

MultiMetrics to autorskie rozwiązania firmy Bonair klasy Business Intelligence. MultiMetrics Investment służy do kontroli i oceny efektywności inwestowania, zarządzania ryzykiem i sprzedaży jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Z kolei MultiMetrics Insurance umożliwia analizy i raportowanie w branży ubezpieczeniowej, dzięki takim obszarom funkcjonalnym jak: szkody, sprzedaż, serwis i raportowanie zarządcze.

Źródło: Bonair SA