Kwartalnik DLP expert jest wydawnictwem bezpłatnym.

 

Transgourmet Polska Sp. z o.o. (Selgros Cash&Carry) wdrożył oprogramowanie baramundi Management Suite do zarządzania siecią firmową

Selgros Cash&Carry, sieć hurtowni dla przedsiębiorców należąca do Transgourmet Polska Sp. z o.o., wdrożyła oprogramowanie baramundi Management Suite na ponad 1700 stacjach roboczych. W ten sposób firma chce wyjść naprzeciw wyzwaniom przyszłości, które związane są ze znacznymi zmianami w infrastrukturze IT, m.in. migracją do nowej domeny i upgradem systemów operacyjnych wszystkich stacji klienckich w celu ujednolicenia konfiguracji pod Windows 10.

 

Rola cyberbezpieczeństwa: od wydatku po czynnik usprawniający biznes

Rozwiązanie cyberbezpieczeństwa nie jest już czymś, co dobrze byłoby mieć, ale czymś, co każda firma mieć powinna. Żadna organizacja nie jest odporna na zagrożenia i skutki cyberataku, a koszty wynikające z braku należytego zabezpieczenia personelu oraz systemów znacznie przewyższają nakłady związane z wdrożeniem ochrony.

 

Kryptograficzna gorączka złota: jak nie paść ofiarą szkodliwych programów do kopania kryptowaluty

W przypadku firm niebezpieczeństwo związane z nieautoryzowanym wydobywaniem kryptowaluty pochodzi z dwóch frontów jednocześnie. Z jednej strony, jego źródłem są potencjalni pracownicy, którzy chcą zdobyć kilka kryptomonet, wykorzystując do tego moc obliczeniową organizacji, w której pracują. Drugim źródłem jest zagrożenie zewnętrzne, rozprzestrzeniane w postaci szkodliwego oprogramowania.

 

Kryptowaluty są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców

W ciągu kilku tygodni wartość waluty bitcoin wzrosła o ponad 180%. Częściowo wynika to z popularności cyberataków ransomware i ransomware-as-a-service, które podnoszą jej wartość. Raptowny wzrost popularności bitcoina został również zauważony przez cyberprzestępców, którzy aktywnie dążą do kradzieży danych uwierzytelniających użytkowników i uzyskania dostępu do portfeli bitcoinowych, jak również włamują się do miejsc wymiany kryptowalut. Ponadto nieuregulowany charakter transakcji z wykorzystaniem bitcoinów ułatwia cyberprzestępcom łatwe ukrywanie śladów swojej działalności.

 

Chmura to kolejny krok w rozwoju bankowości

Kluczową kwestią dla powodzenia cyfryzacji środowiska bankowego, które będzie w stanie uporządkować wszystkie zgromadzone informacje, jest umiejętne zarządzanie danymi. Badanie „Digital Banking Expert Survey”2 wskazuje dwa aspekty ocenione przez banki jako bardzo istotne. Pierwszym z nich jest zarządzanie danymi strukturyzowanymi (72%) i dostęp do wszystkich typów wewnętrznych danych klientów (70%).

 

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu.

W numerze 2/2018:

 • Aktualności
 • Transgourmet Polska Sp. z o.o. (Selgros Cash&Carry) wdrożył oprogramowanie baramundi Management Suite do zarządzania siecią firmową
 • Rola cyberbezpieczeństwa: od wydatku po czynnik usprawniający biznes
 • Kryptograficzna gorączka złota: jak nie paść ofiarą szkodliwych programów do kopania kryptowaluty
 • Kryptowaluty są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców
 • Chmura to kolejny krok w rozwoju bankowości
 • Od rozwoju w chmurze po bałagan i zamieszanie: dwa na trzy przedsiębiorstwa z sektora MŚP borykają się z nadmiernie skomplikowaną infrastrukturą IT
 • Dlaczego firmy muszą być gotowe do pracy w chmurze?
 • Czy przedsiębiorstwa produkcyjne są zagrożone atakami hakerskimi?
 • McAfee ujawnia: 25% firm doświadczyło kradzieży danych z chmury publicznej!
 • Kopanie bitcoinów na parkingu – analogowe sposoby na pozyskanie wirtualnych pieniędzy
 • Konsumenci bardziej chronią swoje dane przed marketingowcami niż przed hakerami
 • RODO weszło w życie. Na co będą teraz zwracać uwagę regulatorzy?
 • Great Data Protection Rocks! Dzięki RODO rośnie świadomość i bezpieczeństwo, twierdzi McAfee


Przypominamy aby otrzymywać prenumeratę wydania drukowanego wystarczy się zarejestrować.

Kwartalnik DLP Expert jest wydawnictwem bezpłatnym dostępnym w subskrypcji.

Zaloguj się lub zarejestruj by pobrać kwartalnik w wersji elektronicznej albo zaprenumerować wydanie drukowane.