Relacja VI edycji IT Future Expo

19 i 20 września odbyła się VI edycja dorocznego spotkania elity polskiego IT poświęcona technologiom dla biznesu. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, co napędza branżę IT, i poznać aktualne trendy w rozwoju technologii dla przedsiębiorstw. Ponadto podczas wydarzenia wymieniali się doświadczeniem, praktykami, a także pozyskiwali nowych Partnerów Biznesowych.

Targi odwiedziło szerokie gremium specjalistów i ekspertów z szeroko pojętej branży IT. Wyselekcjonowane grono liderów IT oraz istotnych gości branżowych przyczyniło się do stworzenia idealnej atmosfery networkingowej oraz wymiany merytorycznej i trudno dostępnej wiedzy. Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas tegorocznej edycji pojawili się także uczestnicy z zagranicy, którzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. IT Future Expo jest imprezą międzynarodową, coraz bardziej rozpoznawalną i cenioną również na rynkach zagranicznych.

Relacja wideo jest dostępna na stronie: https://www.facebook.com/itfutureexpo/videos/356562758415569/.

19 września 2018 roku targi zainaugurowała Gala IT Future Awards, która wyłoniła najlepsze rozwiązania i usługi IT w Polsce. Podczas wydarzenia zostali wyłonieni Liderzy IT 2018 spośród 14 kategorii konkursowych.

Wśród tegorocznych Liderów znalazły się następujące podmioty:

 • Bi-Pro Consulting z produktem CONTROL w kategorii BI Trends
 • Enova365 z produktem enova365 Workflow DMS  w kategorii BPM Leader
 • Politechnika Gdańska z produktem Multidyscyplinarny Otwarty System Transferu Wiedzy – Most Wiedzy w kategorii Cloud Computing
 • Hyperbook z produkcją spersonalizowanych laptopów w kategorii Computer & Equipment Technology
 • CORNING z produktem EDGE8 w kategorii Data Center Leader
 • edrone z produktem edrone- pierwszym eCRM dla e-commerce w kategorii E-commerce Innovation
 • Impaq z produktem AntiFraud Hub w kategorii Industry Dedicated IT Solutions
 • Vertiv z produktem Vertiv SmartCabinet w kategorii Infastructure Innovation
 • Softwizard z produktem vendoria.pl w kategorii Innovative IT Startup
 • Leaware z produktem Fair Tools w kategorii Innowacja Roku 2018
 • GRC Solutions  z produktem smartGRC w kategorii IT Security
 • Content Networks z produktem ADScreen system Digital Signage w kategorii IT Services Leader
 • Exaco z dedykowaną aplikacją mobilną Mój Carrefour w kategorii Mobile Trends
 • ELO Digital Office z produktem ELO ECM Suite 10 w kategorii Workflow Management

Jak co roku, kluczowym punktem merytorycznym podczas Gali IT Future Awards była Debata Liderów Branżowych – Czy nasze dane rzeczywiście są bezpieczniejsze i lepiej chronione? W debacie wzięło udział 6 Panelistów. Moderatorem była Pani Mecenas Agnieszka Mencel z kancelarii Linklaters. Pozostałymi członkami byli: Pan Grzegorz Długajczyk z ING Banku Śląskiego, Pan Damian Klimas z Uniwersytetu Wrocławskiego, Pan Adrian Kapczyński z PTI, Pan Piotr Kubiak z firmy A plus C, Pan Krzysztof Grabczak z firmy Oracle.

Po wnikliwej dyskusji odbył się bankiet, w trakcie którego goście mieli czas na zacieśnienie relacji biznesowych i chwilę relaksu.

Wieczór został wzbogacony o część artystyczną — w tym roku wystąpiła Asteya Dec. Wokalistka wprowadziła uczestników w przyjemny nastrój i choć na chwilę zmniejszyła napięcie, które towarzyszyło w oczekiwaniu na wyniki konkursu Liderzy IT 2018.

Relacja wideo: https://www.facebook.com/itfutureexpo/videos/313930789186560/

W Targach udział wzięły zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne. Uczestnicy mogli zdobyć cenne informacje m.in. z zakresu bezpieczeństwa, BIG Data, Data Center czy złożonych procesów biznesowych. Specjaliści dzielili się swoimi doświadczeniami, chętnie udzielali porad i odpowiadali na pytania merytoryczne. Nie zabrakło również studiów przypadku, których z zaciekawieniem i pełną koncentracją słuchali uczestnicy.

W trakcie tegorocznej edycji nie zabrakło strefy 3D, gdzie można było podziwiać nie tylko technologie drukarek 3D, ale również przenieść się w Świat Wirtualnej Rzeczywistości. Gościem Specjalnym eventu był znany Redaktor Spider’s Web – Przemysław Pająk, który opowiedział o tym, co obecnie wie o nas Facebook i Google, oraz o tym, czy to rzeczywiście koniec prywatności na świecie.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a także Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

 

Sponsorem Strategicznym targów była firma Canon, która przygotowała zjawiskowe stoisko wystawiennicze, gdzie klienci mogli przy kawie porozmawiać o nowych technologiach i potencjalnej współpracy. Oprócz atrakcji na stoisku Canon przygotował interesującą prelekcję nt. automatyzacji, sztucznej inteligencji oraz IoT, czyli coraz częściej wykorzystywanych technologii w pracy biurowej.

Wydarzeniem wiodącym pod względem merytorycznym był niewątpliwie IT Future Congress Nie zabrakło prelekcji z zakresu bezpieczeństwa IT, data center, mobile, BPM, czy Workflow. Pan Janusz Żmudziński  z PTI rozpoczął wykład inauguracyjny i przykuł uwagę słuchaczy prelekcją o Trendach i przyszłości cyberbezpieczeństwa. Bardzo dobrze ocenioną przez uczestników prelekcją był wykład Pana Sebastiana Starzyńskiego z ABR SESTA, który opowiedział o tym, jak wkrótce klienci zaczną używać osobistych asystentów opartych na sztucznej inteligencji, których jednym z zadań będzie ocena ofert firm. Najbardziej kluczowym punktem kongresu była Debata współorganizowana z Ministerstwem Cyfryzacji „Co zrobić, aby Polska dołączyła do grona najbardziej cyfrowych państw na świecie?”. Wśród Panelistów znalazł się także Sekretarz Stanu Ministerstwa Cyfryzacji — Pan Karol Okoński — oraz Dyrektor Departamentu Rozwoju Cyfrowego Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju — Pan Rafał Sukiennik. Ponadto udział wziął również Członek Zarządu Play — Pan Jacek Niewęgłowski, Prezes Banku Pocztowego S.A. — Pan Sławomir Zawadzki, a także Prezes Zarządu PTI — Pan Borys Stokalski. Nie zabrakło również przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego — Pana Krzysztofa Mączewskiego, Pana Jerzego Kalinowskiego z KPMG, a także Pana Przemysława Jabłońskiego z firmy Canon. Uczestnikom odpowiedziano m.in. na poniższe pytania:

 • Jak bardzo cyfrowa jest Polska dzisiaj?
 • Czego możemy się nauczyć od globalnych liderów cyfryzacji?
 • Jakie są główne bariery dla cyfryzacji naszego kraju?
 • W jaki sposób można usunąć te bariery w Polsce?
 • Co zrobić, aby Polska dołączyła do najbardziej cyfrowych państw na świecie? Jakie powinny być nasze priorytety w perspektywie najbliższych 3 lat?

Wszechstronne spektrum zagadnień poruszonych podczas kongresu przyciągnęło bardzo liczne grono odbiorców. Jednocześnie każdy słuchacz odnalazł w programie interesujące tematy wystąpień.

W tym roku również stworzony został ekspercki punkt prawny – IT Law Point, w którym Przedstawiciele Kancelarii Szostek_Bar&Partnerzy udzielali bezpłatnych porad prawnych dla firm.

Wśród stref specjalnych znalazła się również strefa dronów zaaranżowana przez AirDron, a także strefa CryptoExpo, gdzie można było m.in. zapoznać się z technologiami dotyczącymi łańcucha bloków oraz kryptowalut.

Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z bezpłatnych masaży w strefie chillout, której w tym roku Partnerem został feel it.  

Podczas tegorocznej edycji targi odwiedzili: dyrektorzy IT, IT managerowie, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, reprezentanci firm, a także członkowie zarządu. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele z wielu branż:

 • Administracji Publicznej
 • Energii & Surowców
 • Finansów
 • FMCG & Retail
 • Motoryzacji
 • Nauki i Edukacji
 • Przemysłu i Produkcji
 • Telekomunikacji
 • Transportu

Taki dobór grupy docelowej sprawił, iż łatwiej było nawiązywać relacje biznesowe Wystawcom. A poniżej kilka opinii:

 • Bardzo dziękujemy za współpracę i świetnie logistycznie zorganizowany event J
  Uczestnictwo w IT Future Expo to dla nas każdego roku ważne wydarzenie, mamy nadzieję,  że do zobaczenia za rok!
  J

Soneta Sp. z o.o.

 • Nawiązaliśmy kilka bardzo ciekawych relacji biznesowych i liczymy na bardzo owocną współpracę w przyszłości.

Oracle

 • Tutaj można spotkać naszych docelowych klientów, grupy biznesowe w naszym kręgu zainteresowań, gdzie wyrabiają się kontakty biznesowe, jak i również przyszła współpraca w oparciu o nasze rozwiązania, które możemy dostarczyć klientom.

Enteo

 • IT Future Expo jest to jedna z niewielu imprez w Polsce, która gromadzi rzeczywiście fachowców ze świata IT, którzy rozmawiają na najważniejsze tematy, które obecnie dzieją się w IT.

Canon Polska

 • To nie jest nasz pierwszy event na stadionie Narodowym. Zawsze, gdy tutaj się pojawiamy, tych kontaktów jest dość dużo.

Oktawave

 • Mieliśmy kilka fajnych rozmów biznesowych. Myślę, że z naszej perspektywy bardzo udane targi.

Exaco

Źródło: IT Future