Konferencja poświęcona bankowości internetowej i mobilnej

W dniach 29-31 sierpnia 2018 r. w hotelu Mikołajki Resort & Spa odbędzie się spotkanie pt. „Internet Banking Security”. Podczas konferencji profesjonaliści z branży usług finansowych podzielą się swoją wiedzą na temat funkcjonalności i bezpieczeństwa bankowości internetowej i mobilnej. Udział w tym spotkaniu to możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z przedstawicielami banków z całej Polski.

Na spotkaniu poruszone zostaną m.in. następujące tematy:

  • Cyber Fraud Detection – czy takie rozwiązania umożliwiają dokładniejszą identyfikację użytkownika oraz wykrywanie anomalii w jego środowisku?
  • Rozproszony rejestr - Rozproszone bezpieczeństwo #blockchain – jakie ograniczenia i zagrożenia ma Technologia Rozproszonych Rejestrów (Distributed Ledger Technology, Blockchain)?
  • Praktyczne podejście do warstwowego modelu bezpieczeństwa bankowości internetowej – prezenterzy podzielą się swoim praktycznym doświadczeniem z budowania i optymalizowania systemów prewencji, detekcji i odpowiedzi na obserwowane ataki i zagrożenia.
  • Sposoby edukowania klientów bankowości internetowej na przykładzie kampanii informacyjnych prowadzonych przez mBank.
  • Przykłady skutecznej edukacji - doświadczenia z frontu – autor podzieli się doświadczeniami i wnioskami z kilkudziesięciu szkoleń przeprowadzonych w ostatnim roku zarówno dla klientów, jak i dla pracowników polskich banków w obszarze cyberbezpieczeństwa.
  • Potwierdzanie tożsamości w Sieci na przykładzie usługi MojeID - nowe możliwości biznesowe dla banków i fintechów.
  • Otwarta platforma bankowości firmowej – w trakcie prezentacji poruszone zostaną tematy PSD2 w kontekście bankowości dla firm oraz po co, jak i dla kogo budować środowisko Open Banking usług przeznaczonych dla klientów firmowych.
  • Czy bank w chmurze to dobry kierunek? – prezentacja skupi się na ostatnich trendach światowych w kierunku usług cloud computingu dla sektora bankowego w świetle zaleceń KNF i EBA, a także poruszy temat kilku ostatnich głośnych ataków hakerskich na sektor bankowy.
  • Wykryj niewykryte za pomocą analizy behawioralnej sieci,
  • Kreowanie komunikacji oraz przekazów edukacyjnych adresowanych do różnych grup docelowych.

Więcej informacji dotyczących samego wydarzenia można znaleźć na stronie konferencji:
http://gigacon.org/event/ibs_18/.

Wydarzenie można również śledzić na Facebooku, gdzie na bieżąco dodawane się wszystkie szczegóły: https://www.facebook.com/events/166948827453818/.  

Źródło: GigaCon