Hackaton: Google Campus Warsaw

5 maja w Google Campus Warsaw o godz. 16:00 odbędzie się pierwszy z tej serii EMEA Coders League — warszawski hackathon poświęcony tematyce sztucznej inteligencji. Hackathon organizowany jest przez platformę ChallengeRocket.com. Po licznych sukcesach, wliczając m.in. hackathony organizowane dla Nvidia czy BZWBK, platforma ChallengeRocket.com rusza z serią wydarzeń w ramach serii EMEA Coders League w Polsce. Wydarzenia mają charakter otwarty, a uczestnikami mogą być osoby programujące w dowolnym języku. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się z wyprzedzeniem.

Wstęp jest bezpłatny.

Informacje szczegółowe znajdują się pod adresem: http://warsawai.challengerocket.com.

Informacje o platformie ChallengeRocket.com

ChallengeRocket.com to pierwsza platforma w Europie, w ramach której firmy i organizacje angażują uzdolnionych ludzi w proces współtworzenia swoich produktów i usług. Sama platforma umożliwia różnym organizacjom tworzenie i prowadzenie własnych wydarzeń programistycznych: mogą to być zarówno konkursy, jak również akcje społeczne. ChallengeRocket.com — będąc jeszcze w zalążkowej fazie jako startup — został doceniony i uzyskał prestiżowe nagrody, między innymi wygrał konkurs ABSL. Udostępniając nasze narzędzie, sami również je wykorzystujemy zarówno w projektach komercyjnych, jak bankITup czy tych o charakterze akcji społecznych, np. SustainHack. W bankITup wraz z Bankiem Zachodnim WBK szukaliśmy idei mających na celu rozwój i promocję sektora finansowego. Z kolei SustainHack to projekt, który powstał w celu znalezienia rozwiązań dla wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju postawionych przez Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską.

Hackathon to wydarzenie, podczas którego programiści, designerzy, biznesmeni oraz pasjonaci nowych technologii tworzą innowacyjne i użyteczne rozwiązania aplikacyjne (webowe, mobilne) związane z daną tematyką. Hackathon może mieć formę wydarzenia stacjonarnego trwającego 24h lub online, trwającego zazwyczaj do 2-3 miesięcy.

Osoba kontaktowa:

lukasz@ChallengeRocket.com

Tel. +48 601 875 091

Źródło: ChallengeRocket