Kevin Mitnick w Warszawie!

Warszawa, 19 października 2015 

15 października 2015, na specjalne zaproszenie firm Dell, Intel oraz Microsoft, Kevin Mitnick - legenda branży IT - spotkał się z polskimi dziennikarzami i odpowiedział na szereg pytań związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem IT oraz swoją słynną na całym świecie działalnością hakerską.

Kevin Mitnick („Condor”) to najbardziej znany haker świata, który w latach 90. był ścigany przez organy sprawiedliwości, a obecnie – po przejściu na „jasną stronę mocy” – pracuje dla rządów oraz firm z listy „Fortune 500”, pisze książki i daje wykłady na temat bezpieczeństwa IT. Stosując metody socjotechniczne w powiązaniu z atakami technicznymi wielokrotnie w przeszłości udowodnił, że procedury i systemy zabezpieczeń nawet największych korporacji mają wiele luk (włamał się do 40 z nich tylko po to, żeby sprawdzić, czy jest to możliwe). W efekcie swoich działań trafił na listę „Most Wanted” FBI, aby wreszcie zostać złapanym i trafić do więzienia. Wymiar sprawiedliwości stwierdził, iż „uzbrojony w klawiaturę stanowi zagrożenie dla społeczeństwa” i dlatego jego dostęp do komputera oraz telefonu był reglamentowany, albo w ogóle uniemożliwiany. Po wyjściu z aresztu postanowił przejść na drugą stronę barykady, stając się tzw. „białym kapeluszem”. Nadal się włamuje, ale teraz już tylko do firm, które same go o to proszą, płacąc za zidentyfikowanie potencjalnych luk w swoich procedurach bezpieczeństwa.

Bardzo się cieszymy, że Kevin Mitnick przyjął nasze zaproszenie do odwiedzenia Polski. W dzisiejszych czasach wartość informacji jest nie do przecenienia, a ze względu na „usieciowienie” społeczeństwa i biznesu dostęp do niej (także ten nieautoryzowany) – coraz łatwiejszy. Możliwość rozmowy z tak doświadczonym ekspertem wykorzystującym jednocześnie wiedzę socjotechniczną i technologiczną do przełamywania zabezpieczeń, może otworzyć oczy na wiele często pomijanych zagrożeń. Na szczęście jest to jednocześnie szansa aby dowiedzieć się jak im przeciwdziałać, a przynajmniej – bardzo je ograniczać. - komentuje Jacek Traczyński, Commercial Marketing Manager, Dell Polska.

Firma DELL dostarcza najwyższej jakości technologie i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT, np. zapory sieciowe Dell SonicWALL™ Next Generation Firewalls gwarantujące inspekcję każdego przekazywanego pakietu danych (w tym także ruchu szyfrowanego) przy zachowaniu wysokiej przepustowości, niskich opóźnień oraz szybkiej identyfikacji nowych zagrożeń dzięki ich analizie „w chmurze”.

 

Więcej informacji na www.dell.com

Źródło: Redakcja