Wydanie magazynu DLP Expert Nr 2/2018

W numerze:

Transgourmet Polska Sp. z o.o. (Selgros Cash&Carry) wdrożył oprogramowanie baramundi Management Suite do zarządzania siecią firmową

Selgros Cash&Carry, sieć hurtowni dla przedsiębiorców należąca do Transgourmet Polska Sp. z o.o., wdrożyła oprogramowanie baramundi Management Suite na ponad 1 700 stacjach roboczych. W ten sposób firma chce wyjść naprzeciw wyzwaniom przyszłości, które związane są ze znacznymi zmianami w infrastrukturze IT, m.in. migracją do nowej domeny i upgradem systemów operacyjnych wszystkich stacji klienckich w celu ujednolicenia konfiguracji pod Windows 10.

Rola cyberbezpieczeństwa: od wydatku po czynnik usprawniający biznes

Rozwiązanie cyberbezpieczeństwa nie jest już czymś, co dobrze byłoby mieć, ale czymś, co każda firma mieć powinna. Żadna organizacja nie jest odporna na zagrożenia i skutki cyberataku, a koszty wynikające z braku należytego zabezpieczenia personelu oraz systemów znacznie przewyższają nakłady związane z wdrożeniem ochrony.

Kryptograficzna gorączka złota: jak nie paść ofiarą szkodliwych programów do kopania kryptowaluty

W przypadku firm niebezpieczeństwo związane z nieautoryzowanym wydobywaniem kryptowaluty pochodzi z dwóch frontów jednocześnie. Z jednej strony, jego źródłem są potencjalni pracownicy, którzy chcą zdobyć kilka kryptomonet, wykorzystując do tego moc obliczeniową organizacji, w której pracują. Drugim źródłem jest zagrożenie zewnętrzne, rozprzestrzeniane w postaci szkodliwego oprogramowania.

Kryptowaluty są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców

W ciągu kilku tygodni wartość waluty bitcoin wzrosła o ponad 180%. Częściowo wynika to z popularności cyberataków ransomware i ransomware-as-a-service, które podnoszą jej wartość. Raptowny wzrost popularności bitcoina został również zauważony przez cyberprzestępców, którzy aktywnie dążą do kradzieży danych uwierzytelniających użytkowników i uzyskania dostępu do portfeli bitcoinowych, jak również włamują się do miejsc wymiany kryptowalut. Ponadto nieuregulowany charakter transakcji z wykorzystaniem bitcoinów ułatwia cyberprzestępcom łatwe ukrywanie śladów swojej działalności.

Chmura to kolejny krok w rozwoju bankowości

Kluczową kwestią dla powodzenia cyfryzacji środowiska bankowego, które będzie w stanie uporządkować wszystkie zgromadzone informacje, jest umiejętne zarządzanie danymi. Badanie „Digital Banking Expert Survey”2 wskazuje dwa aspekty ocenione przez banki jako bardzo istotne. Pierwszym z nich jest zarządzanie danymi strukturyzowanymi (72%) i dostęp do wszystkich typów wewnętrznych danych klientów (70%).

Dlaczego firmy muszą być gotowe do pracy w chmurze?

Przewiduje się, że do 2020 roku światowy rynek chmury obliczeniowej wzrośnie do 390 mld dolarów amerykańskich, co jasno wytycza kierunek, w którym zmierzają wszystkie branże. Dzisiaj przygotowanie firmy do pracy w chmurze nie jest już tylko „dobrym rozwiązaniem”, lecz koniecznością, jeśli chodzi o chęć pozostania konkurencyjnym.

Czy przedsiębiorstwa produkcyjne są zagrożone atakami hakerskimi?

W obecnych czasach mało które przedsiębiorstwo produkcyjne może obyć się bez automatyzacji. Sterowana komputerowo frezarka, drukarka 3D, system dystrybucji, dziurkarka – prawie wszystkie urządzenia wymagają komputera lub internetu. Żadna firma nie może już uciec od tematu zabezpieczeń IT. Spontaniczną decyzją w tym zakresie jest często powierzenie tego zadania wewnętrznemu działowi IT (gdy to możliwe) lub zewnętrznemu dostawcy usług. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest odpowiednie w przypadku zakładów przemysłowych: prace konserwacyjne i aktualizacje przeprowadzają zazwyczaj producenci z zakładów.


I wiele innych, ciekawych artykułów znajdziecie w aktualnym magazynie DLP Expert.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu


Źródło: Redakcja