Polski biznes wciąż (nie)bezpieczny

Kwestia zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa IT to wciąż poważny problem dla przedsiębiorców. Według badań Cisco aż 83 proc. pracowników polskich firm nie zdaje sobie sprawy z istnienia nowych, poważnych zagrożeń dla infrastruktury technologicznej, a 34 proc. uważa, że systemy ochronne w ich firmie hamują innowacyjność, przeszkadzają we współpracy i powodują, iż wykonywanie obowiązków służbowych jest trudniejsze (http://www.cisco.com/web/PL/prasa/news/2014/20141009.html). Optymalizacja procedur zarządzania tym obszarem będzie dla zarządców IT dużym wyzwaniem w 2015 roku.

Jednym z największych kapitałów biznesowych firmy jest odpowiednie zarządzanie informacją i poufnością dokumentów na wielu płaszczyznach. Najnowszym trendem w dziedzinie ochrony infrastruktury IT jest stosowanie zintegrowanych rozwiązań, które zawierają w sobie funkcje wielu pojedynczych modułów. Według badań Fortinetu, aż 80 proc. polskich zarządców bezpieczeństwem IT docenia potencjał takich narzędzi, zwracając uwagę na prostą administrację i niższe koszty. Modułem, który zapewnia zintegrowaną ochronę danych, zarówno w formie cyfrowej, jak i pisemnej, są usługi zarządzania drukiem.

Kluczowa w ochronie informacji, z punktu widzenia przedsiębiorstwa, jest integracja całego systemu w wydajne moduły obejmujące m.in. administrację środowiskiem druku. Nowe rozwiązanie Xerox Secure Print Manager Suite pomaga przedsiębiorstwom zintegrować, kontrolować i zabezpieczać dane – zarówno w formie cyfrowej jak i papierowej.

„Efektywna administracja środowiskiem druku zajmuje coraz ważniejszą pozycję w procesie zarządzania przedsiębiorstwem. Nowoczesne usługi muszą tym samym uwzględniać różne aspekty działalności firm i funkcjonować na wielu płaszczyznach. Właśnie dlatego nowa odsłona Xerox Managed Print Services obejmuje trzy obszary: audyt i optymalizację, bezpieczeństwo i integrację oraz automatyzację i uproszczenie. Dzięki temu system nie tylko generuje oszczędności, ale stanowi wartość dodaną dla klienta, którą stanowią konkretne dane, pozwalające usprawnić i zautomatyzować obieg danych i dokumentów”

– mówi Maciej Nuckowski, Dyrektor Działu Usług, Xerox Polska.

Narzędzie Secure Print Manager można łatwo zintegrować z istniejącą już organizacją druku i IT, umożliwiając efektywne zarządzanie. Zcentralizowany moduł kontroli druku współpracujący zarówno z drukiem bazującym na sieci serwerów jak i bezpośrednio na adresy IP urządzeń drukujących, daje administratorom możliwość zarządzania użytkownikami, departamentami i całą strukturą z poziomu jednej konsoli bezpieczeństwa.

Co ważne, funkcjonalności systemu mogą być licencjonowane na dowolnej liczbie urządzeń Xerox lub też innych producentów, w zależności od indywidualnych oczekiwań przedsiębiorców

Źródło: Xerox Polska