First Data i Capgemini stworzą nową generację rozwiązań do obsługi płatności

First Data Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań technologicznych i usług płatniczych oraz Capgemini, jeden z największych na świecie dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu, utworzyły globalny sojusz, aby rozwijać następną generację oprogramowania do obsługi płatności za pomocą First Data VisionPLUS® i rozwiązań First Data AccessPLUS. Ta współpraca będzie wykorzystywać wiedzę Capgemini dotyczącą poszczególnych branż jak i płatności oraz platformy i rozwiązania płatnicze First Data, pomagając klientom w wielu sektorach, w tym usług finansowych, handlu detalicznego, sektora publicznego, telekomunikacji i mediów w rozwoju swojej firmy, ograniczaniu ryzyka i poprawy efektywności operacyjnej.

Capgemini będzie pełnić rolę strategiczną, jako value added reseller, payment processor i oferując kompleksowe zarządzania usługami na wielu światowych rynkach w tym obszarze. Capgemini będzie również aktywnie wspierać rozwój innowacyjnych rozwiązań w obszarze płatności wykorzystujących VisionPlus, AccessPLUS i innych rozwiązań First Data oraz firm trzecich. Te nowe rozwiązania zapewnią lepszą obsługę i integrację kanałów, przyspieszając implementację i realizację rozwiązań uwzględniających specyfikę lokalnych klientów w obszarze rozwiązań płatniczych na całym świecie. W ramach tego sojuszu, Capgemini będzie również posiadać licencję deweloperską, oferować usługi na rzecz rozwoju i integracji systemów dla licencjobiorców VisionPlus i AccessPLUS.

Rośnie tempo zmian na rynku płatności. Konsumenci domagają się innowacji, które obejmą nie tylko wysokie zadowolenie/doświadczenie użytkownika, ale także rozszerzoną i dopasowaną do lokalnej specyfiki funkcjonalność, bezpieczeństwo i ochronę danych, programy lojalnościowe i mobilność.

"Nigdy wcześniej w historii usług finansowych szybkość zmian nie była większa i konkurencja o klientów bardziej zaciekła,"

powiedział Guy Chiarello, prezes First Data.

"Naszym celem jest pomoc naszym klientom w rozwoju ich działalności. Globalny sojusz z Capgemini jest ważny bowiem pomaga zrealizować to zobowiązanie umożliwiając naszym klientom nawigację na ewoluującym globalnym rynku korzystając z naszych optymalnych rozwiązań i wiedzy w zakresie wdrażania."

Ponad 200 instytucji finansowych na całym świecie zaufało VisionPlus i AccessPLUS w przetwarzaniu płatności i usług. VisionPlus to wiodące oprogramowanie, które umożliwia klientom wydawanie, nabywanie i procesowanie kredytów, transakcji handlowych i przedpłaconych, a także przetwarzanie rachunku kredytowego ujętego na jednej, bezpiecznej platformie. Oprogramowanie obsługuje wiele walut i rozwiązuje problemy z jakimi borykają się instytucje finansowe na całym świecie.

"Wraz z szybkim rozwojem rynku płatności, co wpływa na wiele kluczowych branż, nasi klienci widzą potrzebę uzyskania dostępu do bardziej elastycznych, skalowalnych i łatwo integrowalnych rozwiązań, które będą mogły sprostać nie tylko ich wymaganiom, ale również dynamicznym zmianom regulacyjnym, zagrożeniom bezpieczeństwa oraz konkurencji ze strony wschodzących, alternatywnych graczy na rynku,"

powiedział Thierry Delaporte, Chief Executive Officer, Capgemini Financial Services.

"Łącząc kompleksowe portfolio rozwiązań płatności First Data z głęboką ekspertyzą technologiczną i doświadczeniem w branży płatności, Capgemini (ponad 100 wdrożeń na całym świecie) będzie w stanie zapewnić na skalę globalną wiodące na rynku rozwiązania płatności i portfel usług dla klientów."

Oczekuje się, że sojusz First Data-Capgemini , rozpocznie dostarczanie nowych rozwiązań w drugim kwartale tego roku.

Źródło: Capgemini