Wydanie magazynu DLP Expert Nr 4/2014

W Sylwestra o północy
- powiedział mi budzik stary -
Najważniejsze na świecie są,
proszę pana, zegary.
Gdyby nie te zegary
- dodał i stuknął mnie w bok -
Ludzie by nie wiedzieli,
że nadszedł już Nowy Rok.

"Rozmowa ze starym budzikiem", Ludwik Jerzy Kern

O aspektach bezpieczeństwa danych powierzanych rodzimej chmurze obliczeniowej Oktawave rozmawiamy z jednym z jej twórców - Maciejem Kuźniarem.
Pytamy o ogólną architekturę polskiej platformy cloudowej, a także staramy się dowiedzieć nieco więcej o mechanizmach, procedurach oraz algorytmach zabezpieczających dane.

Rozwiazanie od Synology - All-In-One:
pamięć masową dla biznesu i system do monitoringu wideo.

Szacuje się, że z bankowości internetowej aktywnie korzysta w Polsce nawet 8 milionów osób. Z tego ponad 2 miliony wykonuje operacje finansowe, łącząc się z bankiem za pomocą aplikacji mobilnych.
O metodach autoryzacji operacji bankowych mówi dla nas Paweł Dawidek z Wheel Systems

Trendy w bezpieczeństwie IT w 2015 r

Liczne przykłady poważnych incydentów utraty danych, kradzieże własności intelektualnej i tożsamości, ataki na instytucje finansowe oraz wiele innych zagrożeń stały się realnym elementem otaczającej rzeczywistości. Znajdujemy się w bardzo ciekawym momencie historii, kiedy coraz częściej mówi się o zagrożeniach bezpieczeństwa teleinformatycznego w kategoriach pojęć do tej pory stosowanych głównie dla operacji wojskowych i wojennych. Dzieje się tak dlatego, że z roku na rok rośnie poważne niebezpieczeństwo ataków na infrastrukturę krytyczną z wykorzystaniem narzędzi IT. Takie ataki mogą zakłócić działanie państwa, a potencjalne zagrożenie może pochodzić nie tylko od strony grup przestępczych, ale także od organizacji terrorystycznych, a nawet ze strony struktur państwowych w przypadku napięć politycznych czy działań wojennych.

Podsumowanie roku 2014

W mijającym roku mogliśmy zaobserwować dalszy wzrost wartości polskiego rynku IT i tendencja ta utrzyma się w kolejnych latach. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Audytel, wartość polskiego rynku teleinformatycznego przekroczy 100 mld zł już w 2017 roku. Co ciekawe, głównym motorem napędowym tego wzrostu jest rozwój usług oferowanych w chmurze, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem w różnych branżach i pod różnymi postaciami.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu

Magazyn DLP expert 4/2014 (11)- bezpłatnie można pobrać tutaj: https://www.dlp-expert.pl/magazine

Źródło: Redakcja