Najchętniej czytane teksty w 2014

Poniżej prezentujemy listę najchętniej przez Was czytanych artykułów w 2014 roku.

1. Bezpieczne i nieodwracalne usuwanie danych

Dyski twarde, nośniki typu flash etc. to kopalnia wiedzy na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa. To często poufne dane finansowe i księgowe, raporty sprzedaży, bazy klientów i pracowników, informacje o rynku i produktach, a także dane osobowe. W przypadku administracji publicznej skala istotności i wrażliwości owych informacji rośnie jeszcze bardziej. O ile przedsiębiorcy bardzo często skupiają się na prawidłowym, zgodnym z prawem pozyskaniem danych (w tym danych osobowych), o tyle nie każdy zdaje sobie sprawę, że usuwanie danych również jest regulowane przepisami prawa...

2. Sześć najczęściej popełnianych błędów, przez które przestajemy być bezpieczni w sieci

W jakich sytuacjach, korzystając z sieci, narażamy swoje dane i tożsamość na największe ryzyko? Poniżej sześć najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników internetu i sposobów, jak im przeciwdziałać.

3. Rynek systemów CRM i rozwiązań w chmurze

Rynek systemów CRM w chmurze dynamicznie się rozwija już od kilku lat. Jak wynika z badań firmy analitycznej IDC - w ciągu najbliższych lat wzrost rynku cloud computing przewyższy rozwój całego sektora usług IT aż dziesięciokrotnie, osiągając 36%.

4. Bezpieczeństwo systemów CRM - najnowsze wydanie DLP expert już jest dostępne

Na naszych oczach odbywa się spectaculum jakby żywcem wzięte ze sławetnego dzieła Orwella, w którym wszyscy jesteśmy mimowolnymi aktorami. A rzecz w tym, że każdy - czy to firma, instytucja, urzędnik, czy wreszcie, zda się nic nie znaczący, Kowalski - jest źródłem informacji. A informacja to bardzo pożądany towar.

5. Identyfikacja użytkownika – wyzwania w sieciach enterprise i ISP

Identyfikacja użytkownika jest podstawą procesów AAA (ang. authentication, authorization, accounting), czyli uwierzytelnienia, autoryzacji oraz rozliczania aktywności w sieci. Zarówno struktury przedsiębiorstw, jak i operatorów telekomunikacyjnych wymagają potwierdzenia tożsamości użytkownika (uwierzytelnianie) w celu nadania mu uprawnień dostępu do zasobów lub usług (autoryzacja) oraz gromadzenia danych o przeprowadzonych działaniach (rozliczanie).

6. Mobilne zagrożenia istnieją już od 10 lat. Jak ewoluowały?

Właśnie mija 10 lat od pojawienia się robaka Cabir, pierwszego na świecie szkodliwego oprogramowania na telefon komórkowy. FORTINET sięgnął do danych historycznych, aby przedstawić ewolucję i znaczenie tych zagrożeń dla urządzeń mobilnych.

7. Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

Na Twitterze co minutę pojawiało się nawet kilkaset wpisów dotyczących PRISM. Szpiegowska działalność NSA, w tym podsłuchiwanie Angeli Merkel i zrywy Anonymous, to tematy, które natychmiast były podejmowane przez media tradycyjnie i społecznościowe.

8. Internet Wszechrzeczy: globalny potencjał korzyści rzędu 4,6 biliona dolarów w sektorze publicznym

Nowe badanie Cisco pokazuje, że Internet Wszechrzeczy może generować oszczędności, zwiększać produktywność i przychody sektora publicznego, jednocześnie poprawiając jakość usług publicznych.

Internet Wszechrzeczy może przełożyć się na korzyści rzędu 4,6 biliona dolarów dla sektora publicznego w ciągu najbliższych 10 lat – wynika z najnowszego badania firmy Cisco. Korzyści te wynikają z oszczędności, zwiększenia produktywności pracowników i pozyskania nowych źródeł przychodów (bez podnoszenia podatków), a jednocześnie przekładają się na wzrost jakości usług publicznych.

9. Przyszłość należy do chmury – przenieś swój biznes na wyższy poziom

W ostatnich latach obserwujemy znaczący rozwój usług bazujących na technologii cloud computing. Zjawisko to jest szczególnie intensywne w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które są naturalnym odbiorcą rozwiązań w chmurze. Przy wykorzystaniu tego typu narzędzi przedsiębiorca może w dzisiejszych czasach zrealizować niemal wszystkie swoje procesy biznesowe. Odbywa się to łatwiej, szybciej i taniej niż przy użyciu tradycyjnych metod.

10. Rozwój cyfrowej Polski kluczem do wzrostu konkurencyjności gospodarki

Jeśli Polska przyspieszy rozwój infrastruktury szerokopasmowej, to wkład Internetu w wytworzenie PKB zwiększy się do roku 2020 z obecnych 3 proc. do ok. 9,5 proc. To będzie oznaczać, że około 200 mld zł z polskiego PKB zostanie wygenerowanych w bardziej efektywnej e-gospodarce, powstaną nowe innowacyjne firmy i nowe, przyszłościowe miejsca pracy.

Źródło: Redakcja