Luxoft Poland: dwukrotny wzrost zatrudnienia i nowe centrum w Krakowie

Luxoft Poland, polski oddział jednego z największych dostawców usług ITO w Europie Środkowo-Wschodniej, otwiera dziś oficjalnie swoje drugie biuro w Krakowie. Uruchomienie nowego centrum w stolicy Małopolski to część intensywnego planu rozwoju firmy w Polsce. Do końca 2015 r. Luxoft Poland planuje dwukrotny wzrost zespołu w naszym kraju, dzięki czemu stanie się kluczową jednostką operacyjną firmy w Europie. Obecnie Luxoft Poland zatrudnia ponad 600 informatyków, pracujących w centrach w Krakowie i Wrocławiu.

Luxoft to jeden z najdynamiczniej rozwijających się globalnych dostawców usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Programiści firmy świadczą usługi m.in. dla wiodących światowych banków inwestycyjnych, liderów branży motoryzacyjnej czy też lotniczej. Dziś zatrudnia ona ponad 8 tys. osób w 22 lokalizacjach na całym świecie.

Jeszcze w listopadzie 2012 r. kadrę Luxoft Poland tworzyło 240 informatyków, realizujących zadania w centrum w stolicy Małopolski. Dziś firma zatrudnia w biurach w Krakowie i Wrocławiu ponad 600 osób, odpowiedzialnych za projekty informatyczne m.in. na rzecz globalnych liderów branży bankowości inwestycyjnej.

- Wzrost znaczenia centrów w Polsce to ważna część globalnego rozwoju firmy. Od lipca 2013 r. Luxoft jest notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). W pierwszym półroczu br. przychody firmy wzrosły o 31% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W tym roku Luxoft otworzył nowe centra w takich lokalizacjach, jak m.in. Bułgaria i Meksyk. Zwiększyliśmy także dwukrotnie liczbę pracowników w Stanach Zjednoczonych oraz planujemy otwarcie centrum rozwojowego w Wielkiej Brytanii. Dzięki dynamicznemu wzrostowi polskiego zespołu Luxoft Poland dołączył do grona najszybciej rozwijających się i najważniejszych oddziałów firmy w jej globalnej sieci

– mówi Przemysław Berendt, Globalny Wiceprezes Luxoft.

Przełomowy rok i wzrost zatrudnienia

Wysoką pozycję Polski w globalnej strukturze Luxoft potwierdzają liczby. Rok 2015 ma być dla Luxoft Poland najbardziej dynamicznym w historii obecności w Polsce. W ciągu najbliższych 12 miesięcy firma planuje blisko dwukrotnie zwiększyć zatrudnienie w naszym kraju. Oznacza to, że pracę w centrach firmy w Krakowie i Wrocławiu znajdzie w przyszłym roku co najmniej kilkuset specjalistów.

- Doskonale znamy wysokie kompetencje polskich informatyków, które są cenione przez coraz większą liczbę prestiżowych pracodawców, otwierających swoje jednostki informatyczne w Polsce. Dlatego z roku na rok zwiększamy zatrudnienie w centrach w Krakowie i Wrocławiu. Przyszły rok będzie pod tym względem przełomowy. Dzięki dwukrotnemu wzrostowi liczby pracowników w Polsce, Luxoft Poland stanie się kluczową europejską jednostką firmy, realizującą kolejne projekty informatyczne o globalnym zasięgu

– mówi Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający Luxoft Poland.

Nowa siedziba w Krakowie. Małopolska na czele

W związku z intensywnym rozwojem polskiego oddziału, firma podjęła decyzję o otwarciu drugiego biura w stolicy Małopolski, które dołączy do pierwszego centrum Luxoft w biurowcu Kraków Business Park 100.

- Siedziba w Krakowie to wiodąca jednostka firmy w Polsce. Pracuje w niej ok. 80% wszystkich specjalistów Luxoft Poland, a liczba ta stale będzie się zwiększać. Krakowskie centrum stanowiło pierwszy oddział firmy w Polsce i od 2010 r. pozostaje jedną z najważniejszych jednostek Luxoft w Europie. Otwarcie drugiego biura to logiczna konsekwencja rozwoju naszej kadry, jak i zwiększającej się liczby prestiżowych projektów informatycznych zlecanych Luxoft Poland

– dodaje Wojciech Mach.

Druga krakowska siedziba, odpowiadająca na potrzeby zwiększającej się kadry Luxoft Poland, została zlokalizowana w kompleksie Quattro Business Park. Łącznie, firma wynajęła 2 900 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w której znajdą się m.in. wygodne miejsca pracy dla kilkuset osób, pokoje do pracy w małych grupach oraz telekonferencji czy pomieszczenia do relaksu.

Pracownicy nie tylko z Krakowa

W związku z dużymi planami rekrutacyjnymi, Luxoft postanowił zaprosić do rekrutacji zdolnych informatyków z całej Polski, którzy chcieliby rozwijać swoją karierę w stolicy Małopolski. Luxoft oferuje tym z nich, którzy dostaną pracę w krakowskim centrum firmy, kwotę do 16,5 tys. zł netto na przeprowadzkę. Środki te mają umożliwić rekrutowanym informatykom z innych miast szybszą aklimatyzację w nowym środowisku i są niezależne od otrzymywanej pensji.

- Chcemy, aby dołączało do nas coraz więcej specjalistów z sąsiednich miast i regionów. Szczególnie dużą wagę przywiązujemy do kandydatów z południa Polski, m.in. Katowic czy Rzeszowa. Praca w Krakowie otwiera przed nimi liczne możliwości zdobywania międzynarodowych zawodowych doświadczeń. W aklimatyzacji mają im pomóc nie tylko środki na relokację, ale także kompleksowe wsparcie dla relokowanych osób

– tłumaczy Wojciech Mach.

Sektor z przyszłością

Rozwój krakowskiego centrum ITO (outsourcingu IT) Luxoft to cześć szerszego obrazu, który tworzy dynamicznie rozwijający się sektor nowoczesnych usług biznesowych, tworzony przede wszystkim przez prestiżowych globalnych pracodawców. Jak wynika z danych ABSL, w stolicy Małopolski w centrach biznesowych z kapitałem zagranicznym już pod koniec kwietnia 2014 r. pracowało 30,6 tys. osób, co stanowiło aż 24% wszystkich pracowników tego sektora w całym kraju. Tylko w ciągu roku wzrost zatrudnienia w Krakowie w nowoczesnych usługach biznesowych sięgał ponad 20%.

- Inwestorów do Polski przyciągają m.in. dobre warunki inwestycyjne oraz wysokie kompetencje kadr, opuszczających lokalne uczelnie. To właśnie dzięki wykwalifikowanym, zdolnym informatykom udało nam się w ciągu ostatnich czterech lat zbudować pozycję jednego z najlepszych pracodawców IT w Polsce, na bardzo konkurencyjnym rynku

– podsumowuje Przemysław Berendt.

Źródło: Linkleaders