Technologia a życie nowoczesnych kobiet

Dzisiejsze kobiety to nowoczesne, samodzielne i zaradne osoby prowadzące wyjątkowy styl życia. Bardzo często godzą pracę, życie rodzinne i towarzyskie, równocześnie realizują swoje pasje i zainteresowania. Jak im się to udaje? Między innymi dzięki nowoczesnej technologii, która wspiera je w codziennych miejskich perypetiach i wyzwaniach i do której podchodzą coraz bardziej entuzjastycznie. W jakich sytuacjach panie najczęściej wykorzystują sprzęt elektroniczny?

Współczesne kobiety to prawdziwe entuzjastki nowoczesnej technologii i wbrew pozorom coraz szybciej przekonują się do elektronicznych urządzeń. Dlaczego? Są bardzo dociekliwe, stale poszerzają swoje horyzonty poprzez lekturę prasy i serwisów internetowych, a przede wszystkim intensywnie rozmawiają z przyjaciółkami na wiele tematów.

Gdy już zakupią sprzęt elektroniczny, np. nowoczesny aparat fotograficzny z funkcjami dla mediów społecznościowych, szybko odkrywają jego zalety i od razu dzielą się swoim entuzjazmem z koleżankami. W jaki sposób? Wystarczy wejść na popularne serwisy społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram i przekonać się, jak wiele pań dzieli się zdjęciami z przyjaciółkami. Kobiety nie boją się na przykład sfotografować w sklepie świetną parę szpilek i podzielić się nim z bliskimi. Wystarczy, że posłużą się zgrabnym smartfonem GALAXY S5 i dosłownie kilka sekund po wykonaniu zdjęcia, w prosty sposób mogą umieścić je na swoim Instagramie czy wysłać w formie wiadomości na Facebook`u. A już po chwili… otrzymują szczere opinie przyjaciółek!

Co najmniej 10% kobiet, szczególnie tych w wieku 19-24 lat, wyjeżdżając na wakacje praktycznie codziennie dzieli się zdjęciami z wypoczynku z przyjaciółkami. Trochę więcej jak 30% ankietowanych umieszcza zdjęcia co parę dni (badania zrealizowane przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych dla Samsung w 2013 r.). Najczęściej jednak, chcąc zadbać o wizerunek w mediach społecznościowych, kobiety dokonują selekcji zdjęć po powrocie do domu i zapraszają przyjaciółki na pokaz slajdów. Panie przekonują się również do telewizorów UHD Samsung, na których zdjęcia wykonane nowoczesnym smartfonem czy aparatem fotograficznym wyglądają wyjątkowo dobrze.

Codzienne dylematy w życiu nowoczesnej kobiety, przeplatają się często z wyzwaniami. Jednym z najbardziej popularnych jest dążenie do wysportowanej sylwetki. Najczęściej trudno jest się przełamać i zacząć ćwiczyć, dlatego coraz więcej pań przekonuje się do sprzętu elektronicznego. Jak pokazały ostatnie badania zlecone przez firmę Samsung, już ¼ Europejczyków używa urządzeń do pomiaru wyników i zapisywania danych oraz poczynionych postępów. Zakładane cele różnią się w zależności od osoby – może to być redukcja masy ciała, utrzymanie dobrej kondycji lub przygotowanie do maratonu. Bez względu na cel, Panie coraz częściej sięgają po… smartfona, takiego jak np. GALAXY S5 - nieodłączny towarzysz życia staję się też trenerem. W jednym urządzeniu znajdziemy m. in. czujnik monitorowania rytmu serca, ulepszoną aplikację S Health 3.0, która dostarczy spersonalizowanych cyfrowych porad treningowych oraz wiele innych przydatnych funkcji, m. in. umożliwiających porównanie wyników z rezultatami przyjaciółek.

Coraz więcej kobiet przekonuje się, że technologia nie służy już tylko do pracy, ale również zabawy. Dzięki niej życie staje się łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej szczęśliwe.

Fot. źródło: Samsung

Źródło: Samsung