Coraz większe zapotrzebowanie i zróżnicowanie potrzeb firm w zakresie infrastruktury IT rodzi problemy związane z ich rozlokowaniem. Serwery, przełączniki czy pamięci masowe coraz częściej muszą funkcjonować w jednym miejscu. Szafy APC™ by Schneider Electric™ mogą zostać dostosowane do potrzeb firmy w oparciu o cztery podstawowe czynniki wpływające na wybór rozwiązania firmowej infrastruktury IT.

Szafy dla systemów IT to rozwiązanie umożliwiające montowanie urządzeń odpowiadających za sieć komputerową, internet oraz inne procesy informatyczne w firmie. Często lokowane w budynku i biurze firmy, muszą być łatwo dostępne dla osób odpowiadających za ich utrzymanie. montaż ten jest więc dużym wyznaniem dla przedsiębiorstwa i wymaga odpowiedniego zaplanowania.

Miejsce i typ infrastruktury IT

Wielkość i architektura biura sprawiają, że rozwiązania dobiera się indywidualnie. Sprzęt IT instalowany w pomieszczeniach, w których przebywają pracownicy może zakłócać ich pracę, dlatego warto skupić się nad rozwiązaniami wygłuszającymi i zajmującymi niewiele miejsca. W pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie pod infrastkturę IT znaczenie ma także typ sprzętu, który zostanie w niej zainstalowany, dostępna przestrzeń i wymagany poziom bezpieczeństwa. W środowiskach serwerów i mieszanych, odpowiednim rozwiązaniem będą najczęściej obudowy, natomiast w środowiskach sieciowych - stojaki.

Spojrzenie w przyszłość i kompatybilność rozwiązań

Planowanie infrastruktury to także patrzenie w przyszłość jej rozwoju. Większa ilość sprzętu IT wymaga instalacji większej ilość modułów chłodzenia, bezpieczeństwa czy zwiększonej mocy. Nie bez znaczenia są takie elementy,jak listwy zasilające, półki czy panele zaślepiające chłodzenie. Wybór szaf posiadających możliwość rozbudowy pozwala zaoszczędzić koszty związane z przyszłym rozwojem infrastruktury. Czynnik spajający decyzję o wyborze odpowiedniej szafy to jej kompatybilność z urządzeniami IT innych producentów. Pozwala to na instalację nowych komponentów potrzebnych do rozwoju infrastruktury bez konieczności zmiany szafy.

APC™ by Schneider Electric™ odpowiedzią na potrzeby infrastruktury IT

Rozwiązania rackowe oferowane przez koncern w postaci szaf dla systemów IT pozwalają na dopasowanie do indywidualnych potrzeb danego środowiska i jego infrastruktury. Rozwiązanie NetShelter CX przeznaczone dla pomieszczeń biurowych to cicha, kompaktowa serwerownia w pudełku, zapewniająca komfort pracy w środowisku biurowym. Z kolei NetShelter™ SX, to bogato wyposażony produkt stanowiący fundament architektury InfraStruxure Data Center Schneider Electric. Jego prosta konstrukcja i rozwiązania pozwalają w nieskomplikowany sposób zarządzać okablowaniem środowiska, integracją rozdziału i maksymalizacji przepływu powietrza. Rozwiązania rackowe APC to także NetShelter SV, skupiające się na możliwości niezawodnej i bezpiecznej instalacji dodatkowego wyposażenia. Uzupełnieniem tych rozwiązań są stojaki wspomagające instalację infrastruktury sieciowej.

Źródło: Schneider Electric